Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 12%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Vecuronium 4mg
You searched
Neovec 4mg Injection 5X2ml 5s
Neon Laboratories Ltd.
Pack of 10 ml
₹396.70
₹39.67 / ml
Lower-priced equivalent
Zydus Cadila
Pack of 2 ml
₹69.67MRP
₹34.84 / ml | 12% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Neovec 4mg Injection 5X2ml 5s | Gervec 4mg Injection |
| Vecuronium 4mg | Vecuronium 4mg |
| Neon Laboratories Ltd. | Zydus Cadila |
| Pack of 10 ml | Pack of 2 ml |
| ₹39.67 / ml | ₹34.84 / mlSave 12% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Neovec 4mg Injection 5X2ml 5s is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Gervec 4mg Injection at ₹34.84 per ml against ₹39.67, 12% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
- Vecuron 4mg InjectionSun Pharmaceutical Industries Ltd.₹45.50/ml · ₹91.00 for 2
- Vecuronium Bromide Injection I.P 4mgPMBJK₹45.00/ml · ₹45.00 for 1
- Gervec 4mg InjectionZydus Cadila₹34.84/ml · ₹69.67 for 2
- Supervac 4mg InjectionAlembic Pharmaceuticals Ltd.₹57.50/ml · ₹115.00 for 2
- Lyvec 4mg InjectionHetero Healthcare Ltd.₹48.36/ml · ₹96.71 for 2
- Troyvec 4mg InjectionTroikaa Pharmaceuticals Ltd.₹63.29/ml · ₹126.57 for 2
- Neovec 4mg Injection 5ml 1sNeon Laboratories Ltd.₹27.00/ml · ₹135.00 for 5
- Samvec 4mg InjectionSamarth Life Sciences Pvt. Ltd.₹34.84/ml · ₹69.67 for 2
- Brufage 4 mg InjectionTaj Pharma India Ltd.₹136.00/ml · ₹136.00 for 1
- Vibro 4mg InjectionCelon Laboratories Ltd.₹95.18/ml · ₹95.18 for 1
More about Neovec 4mg Injection 5X2ml 5s
About
Uses
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Neovec 4mg Injection 5X2ml 5s?
What does Neovec 4mg Injection 5X2ml 5s contain?
What is Neovec 4mg Injection 5X2ml 5s used for?
Does Neovec 4mg Injection 5X2ml 5s need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹69.67
12% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.